Články

Recenzie

Recenzia Range Rover: Čo majitelia a odborníci skutočne hovoria?

Recenzia Range Roveru L460: reálne skúsenosti majiteľov, ponuka motorov, prevádzkové náklady a spoľahlivosť. Všetko, čo potrebujete vedieť pred kúpou.

27. októbra 2026

Range Rover

Úvod

Piata generácia modelu Land Rover Range Rover stojí na samom vrchole luxusného radu značky a priamo konkuruje v segmente veľkých prestížnych SUV. Po svetovej premiére v októbri 2021 odštartovala sériová výroba začiatkom roka 2022 a k prvým európskym zákazníkom dorazili vozidlá v apríli 2022.

K októbru 2026 model neprešiel vizuálnou modernizáciou v polovici životného cyklu. Namiesto toho bola 17. mája 2023 pre modelový rok 2024 predstavená zásadná modernizácia techniky a pohonných jednotiek. Tá priniesla vylepšené rozhranie infotainmentu a pôvodné plug-in hybridy nahradila prepracovanými, výkonnejšími elektrifikovanými pohonmi, ktoré doplnili existujúce mild-hybridné benzínové a naftové motorizácie.

Land Rover vyrába Range Rover SUV v karosárskych verziách so štandardným aj predĺženým rázvorom. Usporiadanie sedadiel zahŕňa štandardnú päťmiestnu verziu, voliteľnú štvormiestnu manažérsku konfiguráciu s pevnou stredovou konzolou vzadu a trojradové sedemmiestne vyhotovenie dostupné pri verziách s dlhým rázvorom. Cieli predovšetkým na zákazníkov, ktorí vyžadujú maximálne komfortné cestovanie na dlhé vzdialenosti, prepravu s osobným šoférom alebo všestranné viacradové rodinné využitie.

Skúsenosti majiteľov: časté poruchy a zvolávacie akcie

Dodávky piatej generácie modelu Land Rover Range Rover európskym zákazníkom odštartovali v apríli 2022, preto zatiaľ nemožno plnohodnotne zhodnotiť jeho dlhodobú odolnosť ani opotrebovanie komponentov pri vysokých nájazdoch. Doterajšie poznatky o spoľahlivosti a skúsenosti servisov sa zameriavajú najmä na zložitú elektrickú architektúru, hospodárenie s pomocnou energiou a palubný softvér, nie na zásadné konštrukčné chyby.

Opakujúce sa poruchy špecifické pre model

Častým zdrojom sťažností býva stabilita softvéru. Odborné testy aj technické bulletiny zaznamenávajú prípady, keď zakrivená dotyková obrazovka infotainmentu zamrzne, po naštartovaní zostane čierna, alebo po prerušenej bezdrôtovej aktualizácii (OTA) uviazne v neustálej reštartovacej slučke. Hoci drobné výpadky často vyrieši manuálny reštart systému, prerušený zápis softvéru si už vyžaduje záchranné preprogramovanie cez diagnostický port v autorizovanom servise.

Ďalším opakujúcim sa problémom je vybíjanie pomocnej batérie. Zo servisných skúseností vyplýva, že parazitný odber telematickej jednotky, senzorov bezkľúčového prístupu a automatickej kontroly vyrovnávania vzduchového podvozka môže vybiť pomocný 12V akumulátor, ak vozidlo stojí odstavené dlhšie než týždeň. Tento stav nízkeho napätia po naštartovaní často spúšťa falošné chybové hlásenia na prístrojovom paneli – napríklad neexistujúce poruchy vzduchového odpruženia alebo elektroinštalácie. Bežné softvérové aktualizácie odber v režime spánku síce znížili, kondícia batérie však zostáva kľúčová. V zimných podmienkach sa pri testoch vyskytli aj prípady, keď výsuvné kľučky dverí primrzli vinou namrznutých nečistôt alebo nesprávneho napnutia laniek, čo v ojedinelých prípadoch viedlo k tomu, že vnútorný mikrospínač vyhlásil falošné varovanie o otvorených dverách.

Overené bezpečnostné zvolávacie akcie

V európskych databázach bolo zaregistrovaných niekoľko oficiálnych bezpečnostných zvolávacích akcií, ktoré si v konkrétnych obdobiach výroby vyžiadali návštevu servisu.

ZávadaPohon / ŠpecifikáciaOficiálne obdobie výrobyNápravné opatrenie
Korózia konektora airbagu vodičaVšetky motorizácie04.04.2019 až 26.06.2026 (zahŕňa aj predchádzajúcu generáciu)Aplikácia ochrannej dielektrickej vazelíny na kontakty konektora navíjacieho pružinového kontaktu (clockspring), ktorá zabraňuje trecej korózii.
Uvoľnenie bočnej lišty panoramatickej strechyVšetky verzie s panoramatickou presklenou strechou14.12.2021 až 10.12.2025Kontrola a opätovné upevnenie vonkajšej bočnej lišty strechy s použitím predpísaného základového náteru a lepidla.
Kontakt vodiacej kladky remeňaRadový šesťvalcový diesel01.03.2024 až 18.04.2026Výmena vodiacej kladky remeňa pomocných agregátov, aby sa predišlo kontaktu so snímačom oleja a následnému úniku.
Zámok stredového bezpečnostného pásu v druhom radeVšetky konfigurácie sedadiel s lavicou v druhom rade19.12.2024 až 19.02.2025Kontrola a výmena zostavy zámku stredového bezpečnostného pásu a upevňovacej skrutky.
Výrobné tolerancie lamiel spojky hybridnej prevodovkyLand Rover Range Rover Plug-in hybrid2023 až 2024Diagnostická kontrola sád spojok a kompletná výmena automatickej hybridnej prevodovky v prípade nálezu nečistôt či úlomkov.
Praskanie telesa olejového filtraRadový šesťvalcový benzín11/2023 až 03/2024Kontrola a výmena nevyhovujúcich plastových telies filtra za schválený kompozitný diel.
Upevnenie hadíc chladiča olejaBenzínový V809/2020 až 11/2022 (zahŕňa aj predchádzajúcu generáciu)Kontrola a dotiahnutie spojov hadíc chladiča motorového oleja predpísaným momentom kvôli riziku nedostatočného záberu závitu.

Zvolávacia akcia týkajúca sa konektora airbagu – vyhlásená v Európe v júli 2026 – rieši treciu koróziu na svorkách v stĺpiku riadenia, ktorá by mohla v prípade nehody zabrániť aktivácii vaku. V septembri 2026 zaevidovali európske bezpečnostné úrady zvolávaciu akciu pre radový šesťvalcový dieselový Land Rover Range Rover kvôli vodiacej kladke pohonu príslušenstva, ktorá by mohla vychýlením poškodiť snímač oleja. Pri plug-in hybridoch sa európska kampaň spustená koncom roka 2024 zamerala na lamely spojky v prevodovke vyrobené mimo predpísaných tolerancií rovinnosti, čo mohlo spôsobiť znečistenie prevodového oleja a neočakávané vyradenie do neutrálu. Záujemcovia o jazdené vozidlo si môžu všetky vykonané servisné úkony aj históriu údržby nezávisle preveriť prostredníctvom služby CarAudit.

🔍 Na čo si dať pozor pred kúpou

  • Vyžiadajte si u autorizovaného predajcu výpis podľa VIN čísla a overte, či boli vykonané všetky relevantné európske zvolávacie akcie – predovšetkým ošetrenie konektora airbagu v stĺpiku riadenia a prelepenie strešných líšt.
  • Počas niekoľkých cyklov zapnutia zapaľovania otestujte centrálnu dotykovú obrazovku: overte plynulý nábeh, odozvu systému a to, či sú bezdrôtové aktualizácie (OTA) aktuálne.
  • Skontrolujte stav pomocného akumulátora a načítajte diagnostiku na prítomnosť chybových kódov spojených s nízkym napätím, aby po naštartovaní nepretrvávali falošné hlásenia o podvozku či senzoroch.
  • Vyskúšajte všetky štyri elektricky výsuvné vonkajšie kľučky dverí – musia sa plynulo vysúvať aj zasúvať bez zadrhávania a nesmú vyvolávať falošné varovania o pootvorených dverách.
  • Pri plug-in hybridných verziách spustite nabíjanie striedavým prúdom (AC), aby ste overili komunikáciu palubnej nabíjačky, a otestujte hladký záber prevodovky pri jazde na elektrinu.

Motory: ktorý vybrať

Piata generácia modelu Range Rover ponúka pestrú paletu pohonných jednotiek. Zahŕňa mild-hybridné radové šesťvalce spaľujúce naftu aj benzín, plug-in hybridy a zážihové vidlicové osemvalce V8 s dvojitým preplňovaním. Každá verzia sa štandardne kombinuje s osemstupňovou automatickou prevodovkou a stálym pohonom všetkých kolies s redukčnou prevodovkou.

MotorPalivoVýkonPrevodovkaModelové roky
D250Nafta MHEV183 kW (249 k)8-stupňová automatická2022 – 2023
D300Nafta MHEV221 kW (300 k)8-stupňová automatická2022 – súčasnosť
D350Nafta MHEV258 kW (350 k)8-stupňová automatická2022 – súčasnosť
P400Benzín MHEV294 kW (400 k)8-stupňová automatická2022 – súčasnosť
P440eBenzín PHEV324 kW (440 k)8-stupňová automatická2022 – 2023
P510eBenzín PHEV375 kW (510 k)8-stupňová automatická2022 – 2023
P460eBenzín PHEV338 kW (460 k)8-stupňová automatická2023 – súčasnosť
P550eBenzín PHEV405 kW (550 k)8-stupňová automatická2023 – súčasnosť
P530Benzín390 kW (530 k)8-stupňová automatická2022 – 2023
P530Benzín MHEV390 kW (530 k)8-stupňová automatická2023 – súčasnosť
P615Benzín MHEV452 kW (615 k)8-stupňová automatická2023 – súčasnosť

Ktorý motor vybrať

Pre vodičov s vysokým ročným nájazdom a častými diaľničnými presunmi zostáva naftový Range Rover pre túto ťažkú platformu tou najrozumnejšou voľbou. Vrcholný diesel D350 vyniká mohutným záťahom od nízkych otáčok a suverénnou jazdou po diaľnici, pričom aj verzia D300 poskytuje viac než dostatočnú dynamiku na dlhé trasy. Základný variant D250, ktorý zoženiete už iba ako jazdenku z prvých rokov výroby, zabezpečuje plynulý pohyb, pri plnom zaťažení mu však chýba výraznejšia rezerva na predchádzanie.

Ak dochádzate prevažne v mestských aglomeráciách alebo absolvujete kratšie denné trasy a máte prístup k domácemu nabíjaniu, ideálnou voľbou bude plug-in hybridný Range Rover. Skoršie verzie P440e a P510e zvládnu bežné dochádzanie z predmestí čisto na elektrinu, zatiaľ čo modernizované varianty P460e a P550e ťažia zo silnejšieho elektromotora a ponúkajú citeľne svižnejšiu bezemisnú akceleráciu. Záujemcovia o plug-in hybrid, ktorí plánujú ťahať prívesy, by však mali pamätať na to, že tieto elektrifikované verzie majú v porovnaní s nehybridnými modelmi nižšiu maximálnu povolenú hmotnosť brzdeného prívesu.

Na náročné ťahanie ťažkých prívesov sú vďaka najvyšším homologovaným limitom ťažnej kapacity hlavnými kandidátmi naftový šesťvalec D350 a varianty s motorom V8 twin-turbo. Zážihový mild-hybridný šesťvalec P400 poteší lineárnou odozvou na plyn bez oneskorenia turbodúchadla, no v záťaži si pýta vyššie otáčky aj častejšie návštevy čerpacej stanice. Benzínový Range Rover s osemvalcom twin-turbo – či už zvolíte vyhotovenie P530, alebo špičkovú verziu P615 – je určený pre vodičov, ktorí požadujú suverénnu dynamiku v štýle gran turismo a bezodné výkonové rezervy, hoci na úkor prevádzkových nákladov.

Podrobné informácie o známych mechanických problémoch a oficiálnych zvolávacích akciách k jednotlivým motorizáciám nájdete v sekcii venovanej skúsenostiam majiteľov.

Priestor a praktickosť

Rozmery / objemŠtandardný rázvor (SWB)Predĺžený rázvor (LWB, 5 miest)Predĺžený rázvor (LWB, 7 miest)
Dĺžka (mm)5 0525 2525 252
Šírka bez zrkadiel (mm)2 0472 0472 047
Výška (mm)1 8701 8701 870
Rázvor (mm)2 9973 1973 197
Objem batožinového priestoru, sedadlá vzpriamené (suchá metrika VDA, l)818818212 (857 so sklopeným 3. radom)
Objem batožinového priestoru, sedadlá sklopené (suchá metrika VDA, l)1 8412 1762 050

Údaje o objeme batožinového priestoru vychádzajú z certifikovaného merania metódou VDA (suchý blok). Uvedené prepravné kapacity neplatia pre voliteľné štvormiestne vyhotovenie, pri ktorom pevná stredová konzola vzadu bráni sklopeniu operadiel do roviny a zmenšuje celkový objem kufra.

Piata generácia SUV Range Rover ponúka posádke mimoriadne vzdušný interiér, k čomu prispieva aj vysoké presklenie karosérie zaručujúce veľkorysý priestor nad hlavou a skvelý výhľad do všetkých strán. Modely so štandardným rázvorom poskytujú na sériovo dodávanej, elektricky sklopnej trojmiestnej zadnej lavici dostatok miesta na nohy, zatiaľ čo predĺžený rázvor citeľne rozširuje priestor pred kolenami. Pre početnejšie rodiny je k dispozícii predĺžená karoséria s voliteľným tretím radom sedadiel, v ktorom sa dospelí pohodlne odvezú aj na stredne dlhých trasách a ktorý sa dá elektricky sklopiť do roviny s podlahou batožinového priestoru. Každodennú praktickosť zvyšujú štandardne dodávané dvojdielne, horizontálne delené piate dvere, ktoré zabraňujú vypadnutiu nákladu pri parkovaní v kopci a ich spodná časť poslúži aj ako lavica na sedenie v prírode. Nakladanie batožiny uľahčujú ovládače na zníženie podvozka priamo v kufri. Treba však počítať s tým, že voľba príplatkových samostatných zadných sedadiel vás výmenou za funkciu elektrického polohovania pripraví o možnosť sklopiť operadlá a prevážať dlhšie predmety.

Čo hovoria testy

Počas jazdy posádku Land Rover Range Rover dokonale izoluje od okolia a na zvlnenom asfalte ponúka priam plavný komfort. Aktívna stabilizácia náklonov udržiava ťažkú karosériu v zákrutách vyrovnanú, zatiaľ čo sériovo dodávané riadenie všetkých kolies zabezpečuje obratnosť aj v stiesnených mestských priestoroch. Testujúci si však všimli, že táto poddajnosť podvozka má svoje limity pri prejazde ostrých nerovností: príplatkové veľké zliatinové disky prenášajú pri nízkych rýchlostiach do karosérie vibrácie a na ostrých výtlkoch spôsobujú počuteľné rázy. Odhlučnenie interiéru je vďaka systému aktívneho potláčania hluku dôkladné – spoľahlivo tlmí valivý hluk pneumatík a pri cestovných rýchlostiach udržiava motor v tichosti, hoci vzpriamené stĺpiky čelného skla spôsobujú na diaľnici mierny aerodynamický šum.

Interiér zdobí pravé drevo, kovové akcenty a mäkké, bohato tvarované sedadlá, ktoré účinne znižujú únavu pri dlhých cestách. Vyvýšená pozícia sedenia zaručuje výborný výhľad von, hoci niektorí recenzenti považujú posed za až príliš vzpriamený. Kvalita materiálov dosahuje vysokú úroveň, drobné ergonomické výhrady však smerujú k neintuitívnym tlačidlám na multifunkčnom volante a lesklým čiernym plochám stredovej konzoly, na ktorých sa rýchlo zachytávajú odtlačky prstov.

Zmeny v interiéri a ovládacie prvky

Pohľad na ergonómiu sa zmenil po technickej modernizácii pre modelový rok 2024. Staršie exempláre si zachovali prehľadné fyzické ovládače klimatizácie aj ovládač audiosystému na stredovej konzole. Novšie vyhotovenia však funkcie kúrenia a ventilácie integrovali výhradne do menu centrálneho dotykového displeja. Odborné recenzie sa jednoznačne zhodujú, že po odstránení fyzických otočných ovládačov odvádza nastavovanie teploty počas jazdy podstatne viac pozornosti.

Ceny a ponuka na trhu

Všetky grafy v tejto časti vychádzajú z ponuky inzerátov na Carvago pre širší modelový rad Land Rover Range Rover, takže zahŕňajú aj staršie generácie zastúpené v dátach, a neodrážajú výlučne recenzovanú generáciu. Keďže sú záznamy zoskupené výhradne podľa roku výroby, tento súbor údajov neurčuje samostatnú cenovú hladinu iba pre najnovšiu generáciu. Inzerovaná ponuka vykazuje medián požadovaných cien 64 200 € pri ročníkoch 2019 a 74 900 € pri ročníkoch 2021, zatiaľ čo pri vozidlách vyrobených v roku 2022 dosahuje medián 134 000 €. Spomedzi najnovších ponúk vrcholí medián požadovaných cien na sume 179 900 € pri modeloch z roku 2024 a pri ročníku 2026 predstavuje 173 000 €.

Od apríla do septembra 2026 vzrástol počet aktívnych inzerátov na Range Rover sledovaných na platforme z 2 760 na 3 242. Graf nižšie znázorňuje celkový počet inzerovaných vozidiel v každom z týchto šiestich mesiacov.

Range Rover - dostupnosť v čase

Počet aktívnych inzerátov v čase

MesiacRange Rover
2026-042 760
2026-052 936
2026-063 012
2026-073 149
2026-083 139
2026-093 242

Zdroj Carvago

Kupujúci mali počas celého tohto obdobia na výber z pestrej ponuky. Dostupnosť vozidiel celkovo rástla, s výnimkou mierneho poklesu na 3 139 inzerátov v auguste 2026. Najširší výber priniesol september 2026, keď počet aktívnych ponúk dosiahol 3 242.

Mediánová ponuková cena dnes inzerovaných vozidiel vyrobených v roku 2019 predstavuje 64 200 €. Nasledujúci graf znázorňuje porovnanie mediánových ponukových cien naprieč rokmi výroby od roku 2019 do roku 2026.

Range Rover - medián ceny podľa ročníka

Medián inzerovanej ceny podľa roku výroby

RočníkRange Rover
201964 200
202066 000
202174 900
2022134 000
2023149 900
2024179 900
2025169 900
2026173 000

Zdroj Carvago

Pre kupujúcich, ktorí si plánujú rozpočet: mediánová ponuková cena dnes inzerovaných vozidiel je 64 200 € pri modeloch z roku 2019 a 134 000 € pri modeloch z roku 2022. Ponukové ceny však nie sú s každým ďalším modelovým rokom striktne vyššie – mediánová ponuková cena dnes inzerovaných vozidiel vyrobených v roku 2025 dosahuje 169 900 € v porovnaní so 179 900 € pri modeloch z roku 2024.

Táto krivka poklesu hodnoty zachytáva, ako priemerná zostatková hodnota Range Rovera klesá s vekom. Ukazuje, že vo veku troch rokov model prichádza približne o 28 % svojej pôvodnej hodnoty. Nasledujúci prehľad detailne mapuje tento postupný pokles počas prvých siedmich rokov.

Range Rover - strata hodnoty podľa veku

Zostatková hodnota podľa veku vozidla

Vek vozidlaRange Rover
Nové171 000
1 rok152 000
2 roky137 100
3 roky122 300
4 roky105 700
5 rokov69 900
6 rokov59 000
7 rokov50 600

Zdroj Carvago

V priebehu celých siedmich rokov stratí tento model 70 % svojej pôvodnej hodnoty, pričom najstrmší medziročný prepad nastáva medzi štvrtým a piatym rokom. Po tomto zlomovom piatom roku sa tempo straty hodnoty výrazne spomaľuje a sedemročné vozidlá si udržiavajú takmer 30 % svojej pôvodnej hodnoty.

Aktuálna ponuka modelu Range Rover zahŕňa hybridné, naftové aj benzínové motorizácie, pričom počet inzerátov na hybridy vzrástol z 1 008 v apríli 2026 na 1 177 v septembri 2026. Nasledujúci prehľad zachytáva mesačné počty zverejnených ponúk podľa jednotlivých typov paliva v priebehu tohto šesťmesačného obdobia.

Range Rover - vývoj ponuky podľa paliva

Skladba ponuky podľa typu paliva

  • Benzin

  • Diesel

  • Hybrid

  • Elektrina

MesiacBenzinDieselHybridElektrina
2026-048618901 0080
2026-058779511 1060
2026-068739481 1890
2026-079301 0251 1910
2026-089161 0261 1920
2026-099821 0721 1776

Zdroj Carvago

V septembri 2026 trhu dominovali hybridy s 1 177 inzerátmi, nasledované 1 072 naftovými a 982 benzínovými modelmi, zatiaľ čo elektrických verzií bolo len 6. Záujemcovia tak majú k dispozícii vyvážený výber medzi hybridnými, naftovými a benzínovými pohonnými jednotkami, zatiaľ čo čisto elektrické alternatívy zostávajú na trhu jazdených vozidiel zatiaľ zanedbateľné.

Od apríla 2026 do septembra 2026 sa priemerná ponuková cena Range Roveru pohybovala v úzkom rozmedzí: začínala na 125 700 € a v máji a júni dosiahla vrchol na úrovni 127 700 €.

Range Rover - vývoj ceny v čase

Vývoj priemernej ceny v čase

MesiacRange Rover
2026-04125 700
2026-05127 700
2026-06127 700
2026-07126 100
2026-08126 400
2026-09126 600

Zdroj Carvago

Sledované obdobie sa skončilo v septembri 2026 s priemernou ponukovou cenou 126 600 €, čo predstavuje celkovú zmenu o menej ako jedno percento a odráža len minimálny pohyb vo vzťahu k celkovej cenovej hladine.

Klady a zápory

Land Rover Range Rover

Klady

Prvotriedny komfort na dlhých cestách vďaka aktívnemu potláčaniu hluku a sériovému riadeniu všetkých kolies

Variabilný interiér s ponukou viacerých radov sedadiel pre rodinu a praktickým dvojdielnym vekom batožinového priestoru

Široká paleta pohonov s vysokou ťažnou silou vrátane naftových agregátov a benzínových osemvalcov V8

Zápory

Opakujúce sa softvérové chyby a parazitné vybíjanie akumulátora, ktoré si vyžadujú pravidelné návštevy servisu

Ovládanie klimatizácie výhradne cez dotykový displej od modelového roku 2024 viac odpútava pozornosť vodiča

Tuhší podvozok pri nízkych rýchlostiach a počuteľné rázy na ostrých nerovnostiach pri veľkých diskoch kolies

Najčastejšie otázky

Vzhľadom na to, že ide o relatívne nový model, dlhodobú životnosť a spoľahlivosť zatiaľ nemožno definitívne hodnotiť. Doterajšie skúsenosti však poukazujú skôr na softvérové chyby a problémy s pomocným akumulátorom než na mechanické zlyhania. Pred kúpou je nevyhnutné podľa VIN overiť, či boli vykonané všetky európske bezpečnostné zvolávacie akcie.

Radový šesťvalcový dieselový Range Rover, najmä vo verzii D350, ponúka najlepšiu kombináciu krútiaceho momentu od nízkych otáčok, kultivovanosti na diaľnici a homologovanej hmotnosti prívesu. Plug-in hybridy sú síce vhodné na každodenné dochádzanie s nulovými emisiami, majú však nižšiu povolenú hmotnosť prívesu.

Modernizácia predstavená v máji 2023 nahradila pôvodné plug-in hybridy výkonnejšími elektrifikovanými pohonmi a všetky fyzické ovládače klimatizácie presunula do centrálneho dotykového displeja. Hoci novšie pohonné jednotky ponúkajú svižnejšiu elektrickú akceleráciu, nastavovanie ventilácie počas jazdy začalo podstatne viac odvádzať pozornosť od riadenia.

Prostredníctvom služby CarAudit alebo u autorizovaného predajcu si podľa VIN overte, či boli vykonané všetky bezpečnostné zvolávacie akcie. Okrem toho sa uistite, že pomocný akumulátor aj obrazovka infotainmentu nabiehajú bez problémov a bez pretrvávajúcich chybových hlásení.

Zdroje: media.jlr.com, ec.europa.eu, adac.de, autocar.co.uk, autobild.de

Článok bol pripravený s využitím nástrojov umelej inteligencie. Garantom sekcie je Petr Dušek.

Podobné články

Porovnanie aut

Audi Q8 vs. Range Rover: Kompletné porovnanie 2026

Audi Q8 vs Land Rover Range Rover: Podrobné porovnanie jazdených luxusných SUV. Zistite rozdiely vo výbave, výkone a prečítajte si náš konečný verdikt.

3. 5. 2026

Porovnanie aut

BMW X7 vs. Volkswagen Touareg: Kompletné porovnanie 2026

BMW X7 vs. Volkswagen Touareg. Naše podrobné porovnanie dizajnu, výkonu a praktickosti vám pomôže vybrať to správne luxusné SUV.

16. 10. 2026

Porovnanie aut

BMW X5 vs. Mercedes-Benz GLS: Kompletné porovnanie 2026

Porovnanie BMW X5 vs Mercedes-Benz GLS. Objavte reálne skúsenosti, rozdiely v priestrannosti, motoroch i výbave. Náš verdikt vám pomôže vybrať to pravé SUV.

29. 4. 2026

Možnými spôsobmi platby na našich webových stránkach sú platba kartou on-line a platba bankovým prevodom.

visa payment provider logovisa-electron payment provider logomastercard payment provider logomaestro payment provider logodiners-club payment provider logodiscover payment provider logo